ÎNFRÂNGERE CATEGORICĂ – Băimăreanul Sorin Șerban a debutat la FCSB în meciul cu FC Voluntari

671

FCSB a început partida jucată în Liga 1 la fotbal în compania echipei FC Voluntari, pe stadionul din Pitești, cu patru debutanți în formula de start. Printre aceștia s-a aflat și băimăreanul Sorin Șerban. Fotbalistul vândut în această vară de CS Minaur cu 100.000 de euro a evoluat în prima repriză, când a avut și o ocazie de gol, pe postul de mijlocaș stânga. După pauză a jucat fundaș stânga.

Oaspeții au câștigat partida cu 3-1 (1-0) și FCSB are trei înfrângeri consecutive în campionat.

Sorin Șerban este născut pe 17 aprilie 2000, la Baia Mare. A început fotbalul la vârsta de 9 ani, la FC Viorel Mateianu și a trecut, de-a lungul anilor, pe la mai multe cluburi de copii și juniori (CS Mara Baia Mare, CS Sporting Recea, CSS2 Baia Mare, CS Viitorul Ulmeni sau FC Unirea Dej). În ultimul an a evoluat pentru CS Minaur Baia Mare, echipă de liga a treia. A adunat, până în prezent, 9 selecții pentru România U19. Sorin Șerban a semnat un contract valabil pe cinci sezoane cu FCSB și poartă tricoul cu numărul 22.