ÎN DEPLASARE – CS Minaur, a doua înfrângere cu Gloria Bistrița

141

CS Minaur a disputat miercuri, 7 august, un nou joc de pregătire. Băimărenii au întâlnit în deplasare Gloria Bistrița, meciul încheindu-se cu victoria gazdelor, 3-2. Gazdele au condus la pauză prin golul marcat de Ovidiu Stoianoff și, la începutul reprizei a doua, și-au mărit avantajul prin Adrian Nalați. Băimărenii au egalat prin golurile înscrise de Alexandru Muscă (din penalty) și Valer Giurgiu, dar bistrițenii au mai punctat încă o dată, în ultimul minut, prin Mihai Cazan.

CS Minaur (repriza I): Iuhasz – Lihet, Suciu, Prunescu, Lupu, R. Rus, Giurgiu, Piper, Bedea, Bococi, Lemac.

CS Minaur (repriza a II-a): Gudea – Duruș, Prunescu, David Simion, {andor, Lihet, Cubaș, Oșan, Giurgiu, Stanciu, Muscă.

Cele două echipe s-au mai întâlnit și săptămâna trecută, pe stadionul „Viorel Mateianu” din Baia Mare, bistrițenii impunându-se cu 3-1 (1-0).

Sâmbătă, 10 august, „Minerul” va disputa un nou amical, acasă, cu Unirea Dej. Ultimul joc de pregătire este programat pe 17 august, cu Someșul Dej (Liga 4, jud. Cluj).

Campionatul Ligii 3 va debuta în data de 23 august. Deocamdată, Federația Română de Fotbal nu a dat publicității componeța celor cinci serii și nici programul competițional.