GIMNASTICĂ RITMICĂ – Sportive băimărence, prezente la Campionatul Național de junioare și senioare

193

Campionatul Național de junioare și senioare la gimnastică ritmică a reunit la start gimnaste cu vârsta de peste 13 ani, de la 13 cluburi sportive afiliate la Federația Română de Gimnastică Ritmică. Municipiul Baia Mare a fost reprezentat la această competiție de Liceul cu Program Sportiv (LPS) și Clubul Sportiv Școlar (CSȘ) nr. 2.

Echipa de junioare de la LPS Baia Mare, formată din Lorena Chișcasa, Maria Chișcasa, Rianna Ardelean și Stefania Borz (antrenoare prof. Ileana Iakob), s-a clasat pe locul 4. La aceeași categorie de vârstă, echipa Clubului Sportiv Școlar nr. 2, formată din  Natalia Ormenișan, Beatrice Suciu, Oana Băban și Alexandra Jucan (antrenoare prof. Mihaela Borz), a ocupat poziția a șasea.

La senioare, gimnasta Medeea Mic (LPS Baia Mare) s-a clasat a șaptea la individual compus și s-a calificat în trei din cele patru finale pe obiecte.