FOTBAL U19 – CSȘ 2 Baia Mare, locul III în Campionatul Național

180

Echipa de fotbal U19 a Clubului Sportiv Școlar (CSȘ) nr. 2 Baia Mare, antrenată de Cristian China, a încheiat Campionatul Național pe locul 3 după ce duminică, 19 mai, a învins ACSM Politehnica Iași, în finala mică. Partida, presărată cu mai multe răsturnări de scor, s-a disputat pe stadionul din Mogoșoaia.

CSȘ 2 Baia Mare – ACSM Politehnica Iași: 3-2. Au marcat: Mărieș (17, 86), Dunca (83) / Iftimie (22), Țibucanu (49).

CSȘ 2 Baia Mare: 1. Brumar – 17. Copos, 4. Cin, 16. Oșan, 14. Pop – 7. Mitrea – 2. Dunca-cpt, 9. Zoicaș (13. Nemeș, min. 89), 11. Vălean (Ilieș, min. 68), 10. Mărieș – 3. Macovei. Antrenor: Cristian China.

În semifinale, CSȘ 2 Baia Mare a pierdut în fața echipei CS Concordia Chiajna cu 3-2. Formația din Chiajna a devenit campioană națională, după ce a învins în finală echipa ACS Poli Timișoara cu 6-0.

Federația Română de Fotbal a oferit echipelor participante cupe, medalii și mingi.