FOTBAL MARAMUREȘ – Duminică se joacă derby-ul Progresul Șomcuta Mare–Lăpușul Târgu Lăpuș în Seria Sud a Ligii 4

255

În acest weekend se joacă noi meciuri în campionatele organizate de Asociația Județeană de Fotbal Maramureș. În Liga 4 este programat derby-ul Seriei Sud, în care se vor întâlni Progresul Șomcuta Mare și Lăpușul Târgu Lăpuș.

Înaintea acestui joc, cele două formații au același număr de puncte (30), dar Progresul are un meci mai puțin disputat.

Programul etapei a 12-a în Seria Sud:

– CS Seini – CS Viitorul Ulmeni (azi, ora 14);

– CS Rapid Satu Nou de Sus – AS Nistru (azi, ora 14);

– CSO Minerul Baia Sprie – AS Unirea Șișești (azi, ora 14);

– ACS Bradul Groșii Țibleșului – CS FC Suciu de Sus (duminică, ora 14); – AS Carmen Satulung – Progresul 2012 Dumbrăvița (duminică, ora 14);

– Progresul Șomcuta Mare – FC Lăpușul Târgu Lăpuș (duminică, ora 14);

– CS Fărcașa va sta.

În Seria Sud a Ligii 4 s-a disputat la mijlocul acestei săpătmâni o etapă intermediară, a 11-a, încheiată cu următoarele rezultate:

– AS Nistru – CS Seini 2-1 (2-0);

– FC Lăpușul Târgu Lăpuș – AS Carmen Satulung 3-0 (3-0). Meciul a fost întrerupt în minutul 30, deoarece oaspeții au rămas în șase jucători;

– ACS Progresul 2012 Dumbrăvița – CSO Minerul Baia Sprie 2-1 (1-1);

– AS Unirea Șișești – CS Rapid Satu Nou de Sus 4-2 (3-2);

– CS Viitorul Ulmeni – ACS Bradul Groșii Țibleșului 3-1 (2-0);

– CS FC Suciu de Sus – CS Fărcașa 2-1 (1-0);

– CS Progresul Șomcuta Mare a stat.

În Seria Nord a Ligii 4, liderul Avântul Bârsana joacă acasă cu echipa de pe locul 3, Recolta Săliștea de Sus, în timp ce ocupanta locului secund, CSM Sighetu Marmației, se deplasează la ultima clasată, Foresta Câmpulung la Tisa.

Programul etapei a 11-a în Seria Nord:

– ACS Avântul Bârsana – Recolta Săliștea de Sus (azi, ora 14);

– ACS Foresta Câmpulung la Tisa – CSM Sighetu Marmației (duminică, 3 noiembrie, ora 14);

– AS Metalul Bogdan Vodă – CSO Borșa (duminică, ora 14);

– AS Remeți – AS Iza Dragomirești (duminică, ora 14);

– ACS Salina Ocna Șugatag – Bradul Vișeu de Sus (duminică, ora 14);

– AS Zorile Moisei va sta.

#Primele clasate în Liga 5 joacă în deplasare

PHP Iadăra (locul 1), Gloria Sălsig (2) și ACS Satu Nou de Jos (3) continuă lupta pentru supremație în Liga 5, fiind despărțite în clasament de doar două puncte.

Programul etapei a 11-a din Liga 5:

– AS Gloria Chechiș – AS Faurul Făurești (duminică, ora 13);

– AS Gloria Culcea – CS Viitorul Gârdani (duminică, ora 14);

– AS Speranța Cernești – CS Unirea Săsar (duminică, ora 14);

– AS Mireșu Mare – AS Speranța Fersig (duminică, ora 14);

– AS Măgura Coaș – AS Cetate Remetea Chioarului (duminică, ora 14);

– AS Fulgerul Lăschia – AS PHP Iadăra (duminică, ora 14);

– Viitorul Copalnic Mănăștur – ACS Satu Nou de Jos (duminică, ora 14);

– AS Dinamic Grosi – AS Gloria Sălsig (duminică, ora 14).

Marius CÎMPIAN

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here