FOTBAL LIGA 4 – Progresul Șomcuta Mare câștigă cu 15-0! Victorie și pentru Avântul Bârsana

275

Duminică, 14 aprilie, s-au disputat noi meciuri în Liga 4 Maramureș. Scorul zilei s-a înregistrat la Șomcuta Mare unde Progresul a învins CS Nistru cu 15-0! În urma acestui success, Progresul s-a apropiat la trei puncte de liderul Someșul Ulmeni.

Rezultatele etapei a 16-a (Seria Sud):

– Progresul Șomcuta Mare – AS Nistru 15-0

– Progresul Dumbrăvița – Unirea Șișești 2-3 (1-1). Au marcat: P. Negrea (37), A. Petrovan (61) / C. Ponde (27, 90), M. Șișeștean (64);

– FC Suciu de Sus – CS Seini 4-2 (3-0). Au marcat: M. Bodea (25, 43), M. Miholca (32, 85) / M. Groza (55), Al. Șut (60);

– Bradul Groșii Țibleșului – CS Fărcașa 2-4 (2-3). Au marcat: N. Buda (18), D. Pop (44) / I. Coț (2, 45), N. Pop (26), P. Hodor (56);

– Viitorul Ulmeni și Lăpușul Târgu Lăpuș au stat.

Clasament seria Sud

  1. Viitorul Ulmeni        36p   (60-15)       –13
  2. Șomcuta Mare        33p   (68-11)       –13
  3. Unirea Șișești         27p   (37-31)       –14
  4. CS Fărcașa             19p   (22-21)       -13
  5. Târgu Lăpuș           18p   (46-22)       –12
  6. Suciu de Sus          18p   (25-34)       -13
  7. Groșii Țibleșului      16p   (28-28)       –13
  8. Dumbrăvița            13p   (21-44)       -14
  9. CS Seini                   6p   (11-48)       -13
  10. AS Nistru                  4p  (21-85)       -14

Rezultatele etapei a 13-a (Seria Nord):

– Iza Dragomirești – Zorile Moisei 6-1 (3-0). Au marcat: I. Ardelean(4), M. Rus (38, 41, 48, 57, 80) / Al. Timiș (68);

– AS Remeți – Recolta Săliștea de Sus 1-6 (0-2). Au marcat: M. Leta (70) / I. Timiș (17, 87), I. Bucur (31, 77, 90), I. Sabadâș (90+1);

– Plimob Sighetu Marmației – Salina Ocna Șugatag 1-1.

– Metalul Bogdan Vodă – Avântul Bârsana 2-4.

– Bradul Vișeu de Sus a stat.

Clasament seria Nord

  1. Avântul Bârsana      36p   (59-12)      -12
  2. Săliștea de Sus        27p   (43-19)      -11
  3. Zorile Moisei            21p   (33-24)      -12
  4. Plimob                    19p   (45-28)       -11
  5. Bradul Vișeu de Sus 12p   (18-31)       -11
  6. Dragomirești           10p   (30-36)       -11
  7. AS Remeți                9p    (17-32)       -11
  8. Bogdan Vodă            9p    (17-54)       -11
  9. Ocna Șugatag           8p    (24-48)       -12

Marius CÎMPIAN

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here