FOTBAL – Liga 3. Seria 5: Recea câștigă la „masa verde”

521

Vineri și sâmbătă s-au disputat partidele etapei a 28-a din Liga 3, seria 5. Recea trebuia să joace la Ghimbav, dar echipa brașoveană s-a retras din campionat, astfel ca trupa lui Romică Buia își păstrează locul pe poziția a doua.

Etapa 28

  • Performanța Ighiu – CS Iernut: 6-2 (4-2); Florin Hidișan (9), Răzvan Fetița (21, 26, 55), Cătălin Tineiu (45+1), Claudiu Oară (62) / Arnold Szilagyi (23, 37)
    Sănătatea Cluj – Gaz Metan Mediaș 2: 2-1 (2-0); Cosmin Tilincă (27), Eduard Avram (33 – autogol) / Viegas Do Amaral (50)
    FC Avrig – Unirea Alba Iulia: 4-0 (3-0); Marius Coșovan (8, 23), Adrian Cîrstean (43), Ionuț Bărculeț (53)
    “U” Cluj Napoca – Metalurgistul Cugir: 3-2 (1-1); Octavian Ursu (20, 50), Mihai Onicaș (57) / Marian Codrea (13), Andrei Făgărășanu (71)
    Unirea Tășnad – Avântul Reghin: 3-1 (1-0); Adrian Ciul (33), Krisztian Szekely (52), Raul {tef (80) / Bogdan Stavilă (85)
    Unirea Dej – CFR Cluj Napoca 2: 1-3 (1-1); Ionuț Podină (37) / Mihai Kereki (23, 67), Marius Coman (85)
    Viitorul Ghimbav – ACS Fotbal Comuna Recea: 0-3 (gazdele s-au retras)
    Industria Galda a stat

Clasament
1. “U” Cluj – 68p (80-14) – 26
2. ACS Recea – 52p (54-24) – 26
3. Performanța – 51p (54-29) – 26
4. Metalurgistul – 48p (44-28) – 26
5. Ind. Galda – 47p (43-31) – 26
6. CFR Cluj 2 – 44p (53-34) – 27
7. Sănătatea – 42p (46-23) – 26
8. Alba Iulia – 42p (40-32) – 26
9. Un. Tășnad – 37p (36-45) – 26
10. Av. Reghin – 32p (32-39) – 26
11. FC Avrig – 29p (31-42) – 26
12. Gaz Metan 2 – 23p (26-51) – 26
13. Unirea Dej – 17p (20-53) – 27
14. CS Iernut – 16p (34-68) – 26
15. Ghimbav – 3p (15-95) – 26

Etapa 29. Vineri, 18 mai, ora 18.00: Reghin – “U” Cluj; Gaz Metan 2 – FC Avrig; Alba Iulia – Iernut. Sâmbătă, 18 mai, ora 18.00: Unirea Dej – Performanța; Ind. Galda – Tășnad; Metalurgistul – Ghimbav (va fi 3-0); Comuna Recea – Sănătatea.
Ultima etapă a returului (25-26 mai): Performanța – Alba Iulia; Iernut – Gaz Metan 2; Avrig – Comuna Recea; Sănătatea – Metalurgistul; Ghimbav – Reghin (va fi 0-3); Ind. Galda – “U” Cluj; CFR Cluj 2 – Tășnad. Unirea Dej va sta.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here