FOTBAL (LIGA 3) – CS Minaur și ACS Recea au meciuri grele în deplasare (vineri, ora 14)

476

Reprezentantele Maramureșului în Seria 5 a Ligii 3 la fotbal, CS Minaur Baia Mare și ACS Recea, vor juca în deplasare în etapa a 12-a. Din cauza primului tur al alegerilor prezidențiale, Federația Română de Fotbal a hotărât ca toate meciurile din această rundă să se joace vineri, 8 noiembrie.

CS Minaur (locul 4) se deplasează la Bistrița pentru meciul cu Gloria (locul 9), formație care a învins acum două etape echipa ACS Recea. Băimărenii vin după trei victorii consecutive și speră să câștige și acest joc. ACS Recea (locul 2), echipă pregătită din etapa precedentă de Ciprian Danciu, are și ea un meci dificil, urmând să întâlnească echipa de pe locul 4, CSC Sânmartin.

Programul etapei a 12-a în Seria 5 (vineri, ora 14):

– FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca;

– AFC Unirea 1924 Alba Iulia – AFC Odorheiu Secuiesc;

– SCM Zalău – CS Luceafărul Oradea;

– ACS Viitorul Șelimbăr – ACS Industria Galda;

– ACS Unu Fotbal Club Gloria Bistrița – CS Minaur Baia Mare;

– CSM Avântul Reghin – AFC Metalurgistul Cugir 1939;

– CSC Sânmartin – ACS Fotbal Comuna Recea;

– FC CFR 1907 Cluj-Napoca – ACS Sticla Arieșul Turda.

Clasamentul Ligii 3

  1. Oradea                      11 8  1  2       31-16          25p
  2. Recea                        11 7  3  1       26-12          24p  
  3. Minaur                       11 6  2  3       15-7            20p  
  4. Sânmartin                  11 6  1  4       25-22          19p
  5. Turda                        11 4  5   2       12-10          17p
  6. Sănătatea                  11 4  4  3       12-10          16p
  7. CFR 2                        11 4  3  4       19-19          15p
  8. Șelimbăr                    11 3 6   2       14-16          15p
  9. Bistrița                       11 4  3  4       12-16          15p
  10. Cugir                         11 3  5  3       12-14          14p
  11. Dej                            11 4  1  6       10-16          13p
  12. Alba Iulia                   11 3  3  5       17-13          12p
  13. Reghin                       11 2  6  3       15-16          12p
  14. Odorhei                     11 1  4  6         9-19            7p
  15. Galda                        11 2  1  8       13-28            7p
  16. Zalău                        11 2  2  7       14-22            2p

Marius CÎMPIAN 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here