COPIE LA INDIGO A MECIULUI TUR – Fetele de la Minaur se întorc acasă cu un punct de la Cisnădie

638

CS Minaur a obținut un rezultat de egalitate în deplasare cu Măgura Cisnădie, în etapa a 14-a a Ligii Florilor. După ce gazdele au dominat autoritar jocul timp de 40 de minute, băimărencele au reușit totuși să egaleze, profitând deja de tradiționala cădere fizică a handbalistelor din Cisnădie pe finalul meciurilor.

Măgura Cisnădie – CS Minaur Baia Mare 26-26 (16-12)

Cisnădie: Voicu, Pașca. A. Ilie – A. Predoi 5, Crăciun 4 (din 7m), A. Moldovan 4, Ani-Senocico 4, Panici 4, Vinyukova 2, Tănasie 1, D. Predoi 1, Nan 1, Ujkic, Gatzel, Iuga, Petrescu. Antrenor: Alexandru Weber.

Minaur: Măzăreanu, Enache – A. Popa 9 (8 din 7m), Rysankova 2, Lisewska 3, Seraficeanu 2, Burlachenko 2, Szolosi 1, Cîrstea 1, Hotea 1, Shteriova 1, Bondar, Polocoșer, Tămaș, Argyelean, Conache. Antrenori: Costică Buceschi, Magda Kovacs și Claudia Cetățeanu.

Aruncări de la 7m: 6-8, transformate 4-8. Au ratat: Vinyukova și Crăciun. Minute de eliminare: 8-8.

Meciul de azi a avut o desfășurare aproape identică cu jocul tur, desfășurat în prima etapă în Sala polivalentă din Baia Mare. Atunci, gazdele au condus cu 22-16 în min. 46, dar partida s-a terminat nedecis, 25-25.

De data aceasta, Măgura a avut un avantaj ce părea liniștitor, 22-15 în min. 40, însă la final tabela de marcaj a arătat din nou egalitate, 26-26.