FOTBAL - CS Minaur, victorii pe linie în amicale

CS Minaur continuă seria succeselor în partidele de pregătire.

CS Minaur a câștigat al patrulea meci amical pe care l-a jucat în această iarnă. Băimărenii au învins CSC Sânmartin, după ce anterior au obținut victorii cu Progresul Șomcuta Mare (4-1) și CSM Satu Mare (2-0 și 2-1). Meciul s-a jucat la Oradea, băimărenii aflându-se în cantonament la Băile Felix.

CS Minaur - CSC Sânmartin 2-1. Golurile băimărenilor au fost marcate de Alexandru Pop și Vasile Pop.

CS Minaur (prima repriză - 65 de minute): Alexandru Gudea – Alexandru Core, Andrei Tînc, Bogdan Matei, Mircea Donca, Paul Nistor, Vasile Pop, Cristian Paul, Andrei Ofrim, Bogdan Melinte, Alexandru Pop. Antrenori Vasile Miriuță, Vlad Ungureanu și Marius Marian.

CS Minaur (repriza a doua - 25 minute): Karoly Fila – Cosmin Berindea, Denis Matei, Ciprian Duruș, Valer Giurgiu, Andrei Hațiegan, Răzvan Lupu, Krisztian Szekely, Bogdan Minteuan, Denis Szep, Ionuț Măhălean. Portarul Eduard Juhasz a jucat ultimele 20 de minute, informează csminaur.ro.

În 10 februarie, CS Minaur va disputa un nou amical al Oradea, în compania echipei Luceafărul Oradea.