FOTBAL - CS Minaur, al treilea amical câștigat

CS Minaur a obținut a treia victorie în meciurile de pregătire disputate în această iarnă.

Trei victorii, din trei meciuri, este bilanțul echipei CS Minaur în partidele de verificare disputate de la reluarea pregătirilor în această iarnă.

Aflați în cantomament la Băile Felix, băimărenii au învins azi pe CSM Satu Mare cu 3-2 într-un meci disputat la Oradea, pe terenul LPS Bihorul. Pentru echipa antrenată de Vasile Miriuță au marcat Alexandru Pop, Bogdan Melinte și Bogdan Matei.

CS Minaur (prima repriză - 60 de minute): Alexandru Gudea – Alexandru Core, Andrei Tînc, Bogdan Matei, Denis Szep, Mircea Donca, Vasile Pop, Cristian Paul, Paul Nistor, Krisztian Szekely, Alexandru Pop. Antrenori Vasile Miriuță, Vlad Ungureanu și Marius Marian.

CS Minaur (repriza a doua - 30 minute): Karoly Fila – Cosmin Berindea, Denis Matei, Ciprian Duruș, Valer Giurgiu, Andrei Hațiegan, Răzvan Lupu, Bogdan Melinte, Bogdan Minteuan, Andrei Ofrim, Claudiu Vereș. Au mai jucat: Eduard Juhasz, Ionuț Măhălean.

Cele două formații s-au mai întâlnit în 27 ianuarie, la Satu Mare, când CS Minaur s-a impus cu 2-0. În primul meci de pregătire din această iarnă, băimărenii au învins Progresul Șomcuta Mare cu 4-1.

Conform csminaur.ro, echipa băimăreană va disputa în continuare partide amicale cu echipele:

- 6 februarie: CSC Sânmartin (la Oradea);

- 10 februarie: Luceafarul Oradea (la Oradea);

- 16 februarie: Unirea Dej (la Iclod);

- 26 februarie: Sănătatea Cluj (la Cluj-Napoca);

- 5 martie: Gloria Bistrița (la Bistrița).