ALEGERI – Ce candidați propun partidele parlamentare din Maramureș pentru Camera Deputaților și Senat

Biroul Electoral Județean (BEJ) Maramureș a validat listele cu candidați pentru alegerile parlamentare din 6 decembrie.

ALEGERI – Ce candidați propun partidele parlamentare din Maramureș pentru Camera Deputaților și Senat

Biroul Electoral Județean (BEJ) Maramureș a validat listele cu candidați pentru alegerile parlamentare din 6 decembrie. 

Partidele parlamentare din județ propun următoarele nume pentru Camera Deputaților și Senat:

Camera Deputaților

PNL: 1. Călin Ioan Bota, 2. Florin Alexandru Alexe, 3. Felician Gheorghe Ciceu, 4. Anișoara Iulia Mihali, 5. Vasile Dorinel Alb, 6. Mitru Leșe, 7. Ioan Mătieș, 9. Vladimir Petruț, 9. Gabriel Bogdan Ștețco

USR PLUS: 1. Brian Cristian, 2. Vlad Emanuel Duruș, 3. Florin Gheorghe Barbur, 4.  Nicoleta Aurelia Vultur, 5. Dan Vasile Pop, 6. Andrei Claudiu Dipșe, 7.  Tudor Mihai Marta, 8. Mariana Laura Mureșan, 9. Alexandru Adrian Aciuan

PSD: 1. Gabriel Valer Zetea, 2. Gheorghe Șimon, 3. Cosmin Răzvan Butuza, 4. Lucia Butcure, 5. Ioan Oanea, 6. Nelu Radu Dragoș, 7. Flaviu Bogdan Bălan, 8. Mihai Cornel Timbuș Mihai Cornel, 9. Gabriel Filip Maxim

PMP: 1. Adrian Mihăiță Todoran, 2. Florin Nicolae Creț, 3. Cornel Varga, 4. Lucia Daniela Filipaș, 5. Gabriel Petru Filipciuc, 6. Bela Slezinger, 7. Adrian Cornel Pop, 8. Bogdan Vlad Pop, 9.  Beniamin Călin Pop-Panici

Pro România: 1. Viorica Marincaș, 2. Dan Cristian Barcan, 3. Ionuț Vasile Marimcaș, 4. Nicolae Iuga, 5. Ancuța Rafila Cupșa-Manlup, 6. Cătălin Darabă, 7. Delia Liliana Medeșan, 8. Monica Maria Talpoș Monica, 9. Ilie Timiș

UDMR: 1. Norbert Apjok , 2. Ștefan Vasile Bereș, 3. Annamaria Hitter, 4. Zsolt Istvan Pap, 5. Istvan Daniel Orban, 6. Agota Bodor, 7. Tibor Attila Kosa, 8. Iosif Hollo, 9. Albert Pall

Senat

PNL: 1. Cristian Augustin Niculescu-Țâgârlaș, 2. Ioan Turcsin, 3. Anca Minodora Costin-Hendea, 3. Doru Alexandru Lazăr, 4. Valeria Mirela Brezoczki

PSD: 1. Sorin Vlașin, 2. Vasile Boitor, 3. Irina Adriana Gabriela Iusco, 4. Gheorghe Mureșan, 5. Liliana Reghina Moga

USR PLUS: 1. Dan Ivan, 2. Măndița Baias, 3. Ionel Cătălin Năsui, 4. Robert Francisc Nagy-Spiller, 5. Gheorghe Frumos

PMP: 1. Lucian Ioan Titus Morar, 2. George Dumitru Moldovan, 3. Romeo Dobocan, 4. Simion Țofei, 5. Carmen Ilban Pro România 1. Cornelia Negruț, 2. Nicușor Liviu Robu, 3. Gheorghe Vișovan, 4. Ioan Isac, 5. Tănase Ion Filip

UDMR: 1. Ioan Vicsai, 2. Levente Sarkadi-Csiszar, 3. Csilla Imola Havrics, 4. Zoltan Sebok, 5. Zsolt Istvan Pinter